ARMOR Print Solutions a THS Group spojují své síly

29.9. 2023

ARMOR Print Solutions a THS Group spojily své síly k vytvoření evropského lídra v oblasti tisku. ARMOR Print Solutions, firma náležící do skupiny ARMOR GROUP, oznámila akvizici společnosti THS Group. Tito dva evropští výrobci nabízejí kombinaci tiskových spotřebních materiálů, softwaru a IT řešení s možností vzájemného prodeje svých služeb a produktů. Nový subjekt, který bude mít 700 zaměstnanců a obrat ve výši 90 milionů eur, má za cíl vytvořit evropského lídra schopného nabídnout veškeré alternativní tiskové produkty a služby pro prodejce kancelářských potřeb a IT.

Spojení dvou velkých hráčů v oblasti alternativního tiskového materiálu


Od 90. let nabízí ARMOR Print Solutions globální tisková řešení, včetně renovovaných kazet, ekologické a odpovědné alternativy k originálním kazetám, správy tiskových služeb (MPS) a inkoustů. ARMOR Print Solutions je odborníkem na hlavní technologie kancelářského tisku a s pokrytím vice než 95% běžně používaných tiskáren je lídrem evropského trhu. Sídlí ve francouzsém Nantes a má výrobní závody a logistické základny v Maroku, Polsku, Nizozemsku a Německu, prodává po celé Evropě.
THS Group, německý specialista na kancelářskou techniku, nabízí řešení v oblasti tiskových spotřebních materiálů, náhradních dílů a MPS softwaru pro kopírky a tiskárny. Založena v roce 1995, je jedním z předních poskytovatelů MPS v Evropě. Skupina má výrobní závod v Hemeru (nedaleko Dortmundu) a distribuční síť po celé Evropě.

„Jsem nesmírně šťastný z této spolupráce mezi ARMOR Print Solutions a THS Group. Naše společnosti se znají mnoho let, sdílíme společnou vizi a společně vytvoříme evropského lídra v oblasti tiskových spotřebních materiálů,“ prohlásil Gerwald van der Gijp, generální ředitel ARMOR Print Solutions.

„Jménem společnosti THS Group jsem rád, že spojujeme své síly s ARMOR Print Solutions, jedním z evropských lídrů v oblasti alternativního tiskového materiálu. Sdílíme stejné nadšení pro kvalitu a servis,“ dodal Christian Schulte, generální ředitel THS Group.

S ohledem na úspěchy ARMOR Print Solutions a skupiny THS budou společnosti nadále fungovat tak, jak fungovaly dosud, s týmiž procesy, názvy, značkami, týmy a vedením, spoléhajíc na svou vzájemnou doplňkovost.

„Podpora růstu ARMOR Print Solutions akvizicí jako je ta skupiny THS je jedním ze strategických nástrojů ARMOR GROUP k vytvoření nového evropského lídra na trhu zodpovědného tisku. Plánujeme pokračovat v této akviziční strategii, protože věříme, že potřeba tisku bude vždy existovat. Je nutné rozvíjet cirkulární ekonomiku v oblasti tisku, a připravovat se tak na budoucí environmentální výzvy,“ dodává Hubert de Boisredon, prezident a generální ředitel ARMOR GROUP.

Spojené síly
Z hlediska trhu s tiskovými spotřebními materiály obě společnosti působí v různých prodejních kanálech a budou se tak doplňovat - ARMOR Print Solutions spoléhá na síť prodejců kancelářských potřeb, zatímco THS Group spolupracuje více se specializovanými prodejci. Kromě toho přinese akvizice ARMOR Print Solutions další znalosti o MPS distribučních kanálech a IT prodejcích. Toto spojení také posílí pozici obou hráčů v Evropě.

Sortimenty produktů obou společností se krásně doplňují. ARMOR Print Solutions nabízí širší sortiment profesionálních inkoustových kazet a renovovaných tonerů, zatímco THS Group je specialistou na spotřební materiály pro kopírky a multifunkční zařízení, a originální spotřební materiály (OEM). Proto budou obě společnosti vzájemně těžit z rozšíření svého stávajícího portfolia.

„Naše společnosti se doplňují. Odhadujeme, že se překrývá méně než 5 % našich produktů. Navíc „Made in Germany“ pozice THS Group se skvěle hodí k identitě ARMOR Print Solutions jako evropského výrobce a dodavatele kvalitního tiskového materiálu. Naše dvě společnosti sdílejí nadšení pro kvalitu a průmyslové procesy,“ dodal Gerwald van der Gijp.

Transakce, jejíž hodnota zůstává důvěrná, byla zrealizována za spolupráce s poradenskými firmami PwC France a PwC Germany.
 

Zpět na AKTUALITY